»Tako da lahko v eni smeri razmišljamo o tem, drugače pa bomo videli, to je le še nekaj mesecev daleč.«
»To pomeni, da lahko v internem aktu o letnem dopustu delodajalec zapiše, da morajo letni dopust delavci izkoristiti v tekočem letu ter da prenosa v naslednje leto ni. Ali pa določi, da v naslednje leto delavci lahko prenesejo le na primer pet dni dopusta neizrabljenega dopusta in da mora biti ta izrabljen do konca marca. Ta pravila postavlja delodajalec.«
»Starši to rešujejo največkrat s tem, da dajejo letni dopust, z letnim dopustom, izrednim letnim dopustom. Tako da starši porabijo za tisto osnovno skrb za otroka, v tistem trenutku, ko jo najbolj potrebuje, in dopusta tudi potem zmanjka.«
»Ne gre za to, da bi želeli nižati dopuste, dejstvo je, da je dopust po različnih delih javnega sektorja zelo različno urejen.«
»Ko smo delali simulacije, se bo predvsem kakšnemu mlademu dopust povišal, npr. nekaterim starejšim, ki hkrati opravljamo vodstvene funkcije, pa se bo nekoliko znižal. Verjetno ni ustrezno, da imata dva kolega, ki opravljata isto delo, 20 in 40 dni dopusta. O tem želimo razpravo.«
»Če je delavcu na primer ostal neizrabljen dopust iz leta 2022, ker je bil takrat na daljšem bolniškem staležu, lahko ta neizrabljen dopust porabi do 31. marca 2024.«
»Poleg tega smo vsem, ki so polno cepljeni, omogočili dodaten dan izrednega dopusta.«
»Ker gre za dodaten dan dopusta, se je treba vprašati, kdo ga plača.«
»Najbolje je izdelati načrt dopustov in se ga nato držati. V praksi je dobro, da delavci rotirajo v terminih teh dopustov po sistemu letos gredo eni, prihodnje leto pa drugi.«
»Uresničevanje pravice do regresa za letni dopust je zelo pomembno tudi zato, ker je v tesni povezavi s koriščenjem letnega dopusta.«
»Odločitev je v rokah zdravnika, ki odloči, ali bo šel okuženi na bolniški dopust.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju